Saç Ekim Merkezi Seçimi Yapmak Neden Önemli

By | Temmuz 14, 2017

Son yıllarda genel olarak erkeklerde görülen saç dökülmeleri, ilerleyen dönemlerde maalesef kellik sorunları olarak kendini göstermektedir. Bu durumdan oldukça şikâyetçi olan orta yaş üzeri bireylerin yanı sıra yine genç yaşlarda da meydana gelen saç dökülmeleri yerini kellik sorunlarına bırakabilmektedir. Daha önce diğer dünya ülkelerinde uygulaması gerçekleştirilen FUT ve FUE tekniği ile artık saç kökleriniz alınarak, yeni saç oluşumu sağlanacak bölgelere yerleştirilerek ekimler gerçekleştirilebilmektedir. FUE tekniği ile saç kökleri tek tek alınarak, yerleştirilme işlemleri ile saç ekim işlemleri tamamlanmakta ve aynı gün saç ekim merkezi tarafından taburcu işlemleriniz gerçekleştirilmektedir. Her ne kadar oldukça basit işlemler olsa da yine de saç ekim merkezi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.saç ekimi yaptırma, saç ekim merkezi seçme, seç ekim merkezi tercihi yapma

Saç ekim merkezi seçimlerinizde dikkatli olun

Bildiniz gibi kök hücreler alınırken elbette ki yanlış uygulama ve steril olmayan ortamlarda uygulanması halinde enfeksiyon kapma riski ortaya çıkabilmektedir. Saç derisinde açılan ufak kesilerden enfeksiyon kapma durumunda bazı cilt problemleri meydana gelebilir. Bundan dolayı ilk olarak dikkat etmeniz gereken olay saç ekim merkezi işlem mekânının steril olmasıdır. Tabi ki bunun yanı sıra saç ekimi yapacak kişinin alanında uzman olması ve cerrah unvanlarının olması gerekmektedir. Doktor olmayan ve kendini saç ekim uzmanı olarak tanımlayan kişiliklere güven gözü ile bakılmamalıdır. Bu işlemler her ne kadar kolay olsa da, cerrahi müdahale olarak tanımlanması mümkün olduğundan dolayı, işlem yapacak görevlilerin doktor ve cerrah unvanlarını alması gerekiyor. Yine sizlere uygun bir yöntem tercih edilmesi adına, bazı test ve analizlerin de yapılması gerekirken, cilt uzmanlarının bulunduğuna da dikkat edebilirsiniz. Elbette ki yine işlem sonrası verilecek olan destek ve kontrol altı da göz ardı edilmemesi gerekenler arasında.

Kontrol zamanlarına dikkat

Saç ekimi işlemleri, saç ekim merkezi tarafından birkaç seansta gerçekleştirilebilecektir. Bu durumda pansuman günleri doktor ile görüşülmeli ve yine beklenmeyen etkilerden uzak durmak için kontrol günlerinin de görüşülmesi gerekmektedir. İşlem sonrası destek olup olmadığı konusunda bilgilere ulaşmanız gerekirken, fiyat detaylandırmalarını da baştan konuşmanız sizlerden ek bir ücret talep edilmesi halinde hakkınızı aramak konusunda kolaylık sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir