Saç Ekimi Doktoru Hangi Yöntemlerle Saç Eker

By | Ağustos 1, 2019

Saç ekim operasyonları tamamen bir ekip işi olarak değerlendirilir. Doktorların bu konudaki uzmanlıkları ise fiyatları etkileyen oldukça önemli bir unsur olarak kabul edilmektedir. Saç ekimlerinin planlanması, doğal bir yapıda ekilebilmesi gibi etkili kararları verecek olan saç ekimi doktoru işlem sonucunun başarısıyla orantılı bir şekilde fiyat artışına neden olmaktadır.

saç ekim doktoru, saç ekim teknikleri, saç ekimi yapımı

Uzman Saç Ekim Doktorları

Saç ekim işlemleri çok uzun süreli uygulamalar değildir. Öncelikle, en uzun süre saç ekim işlemine karar verilmesi ve görüşme aşamalarındaki vakit kaybı sırasında geçmektedir. Bu aşamalarda her şey değerlendirildiğinden bu vakit kaybı da normal olarak kabul edilmelidir. Saç ekim işlemleri genellikle günde 6-8 saat süren bir uygulamadır. Bu süreç, greft oranları ve yapılacak işlemlere göre farklılık gösterebilmektedir. Saç ekimi uygulaması yapılacak olan alanın tamamen saçsız olması durumunda süreç uzayabilmekte, kısmi olarak biraz saçın olması durumunda ise süreç kısalabilmektedir. Ancak saç ekimleri uzun ve zahmetli değildir.

FUE Yöntemi

FUE yöntemiyle yapılan saç ekim işlemleri oldukça kolay, acısız ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Saç ekim işlemine karar veren kişiler operasyondan önceki 7.günden itibaren hazır olmalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlar önceden kesilmeli, sigara alışkanlığı olanlar dolaşım bozukluklarına neden olacağının bilincinde olarak sigara kullanımını bırakmalı ya da azaltmalıdır. Bu süre boyunca alkol tüketiminden kaçınılmalı ve saç boyası kullanılmamalıdır. Saç ekimi yapılacak saçlarda sprey, jöle gibi kalıntılar olmamalı ve saçların mutlaka temiz olması gerekmektedir. Süreçte yer alacak profesyonel bir saç ekimi doktoru ile birlikte başarılı bir sonuç alınacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir