Şeffaf Diş Teli Nedir?

By | Mart 19, 2019

Diş telleri, dişlerimizde oluşan sorunlara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Özellikle dişlerin arasında çok boşluk olması ya da dişlerin çarpıklaşması bu tedavi yöntemini en çok gerektiren rahatsızlıklardan birkaçıdır.şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, metal diş teli

Diş telleri ilk başta takıldığında bireyleri oldukça rahatsız etmektedir. Özellikle metal olarak uygulanan diş telleri bireyleri bu duruma alışmaya zorlamaktadır. Bu süre 2-3 hafta kadar sürebilmektedir. Fakat gelişen teknoloji bireyleri bu dertten de kurtarmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde şeffaf diş teli dediğimiz bir kavram ortaya çıkmıştır. Bu kavram halk arasında şeffaf diş telidir. Oysaki tıp dilinde aparey olarak adlandırılmaktadır. Peki ama şeffaf diş teli nedir?

Bu diş teli aslında şeffaf plak yüzeylerden oluşmaktadır. Eğer hastaya koyulan teşhis tam yerinde ve doğru teşhis ise ve bu yöntemin hastaya çözüm olabileceği düşünülüyor ise, uygulandığında hasta apareylerden hiç rahatsızlık duymayacaktır. Şeffaf diş teli olarak adlandırılan apareyler ağza takıldığında görünmez olmaktadır. Uygulanma şekli ise şöyledir; şeffaf apareyler dişe uygulanır. Uygulanan plak dişe kuvvet sağlar. Ve diş yapısı bu sayede kemik içerisinde yüzdürülerek istenilen şekli alınır.

Görüldüğü üzere sıfır ağrı sıfır stres gibi bir öneme sahiptir. Şeffaf diş teli nedir? Olarak sorulan soruya gerekli cevabı verdik. Ama şu soruda bireylerin aklını meşgul etmektedir. Acaba şeffaf diş teli her bireye uygulanabilir mi? Bu sorunun cevabı ise başvurmuş olduğunuz uzman diş doktorunda saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir