Stil Oluşturulurken Nelere Dikkat Edilmeli?

By | Ağustos 31, 2016

Stil sahibi olmak marka ve ya moda olanı giymekten ibaret değildir. Oluşturulan stilin bedeninize ve kişiliğinize uygun olmasına dikkat ederek stil oluşturulması gerekmektedir. Vücut şeklinizi ve ya vücut tipinizi doğru tanımak kendinize yakışacak bir tarz oluşturmanız açısından oldukça önemlidir. Stilin bir bütün olduğunu tarzınızı yaratırken aklınızdan çıkarmamalısınız. Saç, giyim, makyaj, aksesuarlar, duruş, yürüyüş, konuşma, oturma ve kalkma gibi tüm kriterlerin stil oluştururken birbirine eşlik etmesi ile uyum sağlaması gerekmektedir. Gerek bütçenizi yormamak gerekse de giyecek bir şey bulamıyorum dememek için gardırobunuzda klasik parçalara yatırım yapınız. Kadınların çoğu alışverişe çıktığı an kendini kaybetmektedir. Hatta ihtiyacı olmayan bir kıyafeti ve aksesuarı almaktan da geri kalmazlar.stil oluşturma, stil oluştururken dikkat edilecekler, stil oluşturmada dikkat

Kıyafetlerinizi seçerken ve ya giyerken renkleri doğru kullanmalısınız. Renklerin etkisine inanın ve her rengin kendine özgü bir ifade ettiği anlam bulunuyor. Seçilen kıyafetler kişiliğe, amaca uygun olmalı, estetik olarak güzel olmalı ve özellikle rahatlık hissi vermelidir. İçinde rahat edemeyeceğiniz bir kıyafetle istediği kadar şık olsun siz rahat edemedikten sonra ne faydası olabilir? Bir kıyafetin kalitesini belirleyen şeyler kıyafetin dikişi, kalıbı ve özelliklede kumaşının yapısıdır. Kıyafet alırken bu üç özelliğe önem vermeye özen göstermelisiniz. Üst bedeni geniş ve ya geniş omuzlu kadınlar için V yaka bluz seçimi daha uygun olacaktır. Daha düz renklerde bluz seçilebilirsiniz.

Üste tam oturan veya kısa ceketler tercih edilmemelisiniz. Uzun kolyelerden uzak durarak ince kemer kullanımı tercih etmek de fayda olacaktır. Üst bedeni kısa kadınların tek parça elbise tercih etmesi daha uygun olur. Yüksek belli elbiselerden uzak durmalısınız. Blazer ile tek düğmeli ceketler, beli yüksek etek ve pantolonlar ile düz ve sade bluz tercih edilebilirsiniz. Üst bedeni kısa ya da bacaklarınız uzun ise düşük belli pantolon ve etekler daha uygun olacaktır. Geniş kalçalı kadınlar çan eteklerden uzak durmalısınız. Kalın bacağa veya bilekler sahipseniz için uzun etekler daha uygun olacaktır. Bacaklar kalın ise dar pantolonlar ve diz üstü çizmeler tercih etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir