Stres Saçlarınıza Çok Zarar Verir

By | Mayıs 13, 2020

Estetik olarak gündelik hayatımızda önemli yer kaplayan  ve oldukça önemli bir yere sahip olan saçlarımız hakkında gerekli ve yeterli bilgiye sahipmiyiz.Saç bakımı konusunda yeterli bilgiye sahip oldugmuzu varsaysak bile kendi saç tipimizi ve bunun genel özelikleri hakkında çok az bilgiye sahip oldugumuz bir gerçektir.saç dökülmesi, saç dökülmesi tedavisi, saç dökülmesi nedenleri

Kişilere özel her saç tipinin kendine has bir saç bakımı yöntemi mevcutdur. Yağlı ve kırık saçlar için uygulanması gereken yöntemler farklıdır, kuru ve kepekli saçlar için uygulanması gereken yöntemler farklıdır. Fakat biz her şeye rağmen etrafta duyma doğru yanlış birçok bilgiyi alır ve kendi üzerimizde malesef bu yöntemleri uygulamya başlarız ki bu saçlarımız açısından çok tehlikelidir.

Saç bakımı konusunda neler bilmemiz gerekir?

Saç bakımı konusunda bilmeniz gerekenler bazı temel bilgilerin yanında herkesin bilgi sahibi olmadığı bazı püf noktalar vardır.

  1. Kuru Saçlar İçin Neler uygulanmalıdır?

Birçogumuzun şikayet ettiği kuru saç tipi konusunda yapılması gereken aslında oldukça temel uygulamlar mevcuttur. Duş alırken şampuanı saç diplerinize yedirip, etrafına hafif masaj yaparak dağıtmalısınız. Böylelikle durularken saçın tüm bölgesine işleyecek olan şampuan saçınızı daha az kuru halde olur.

  1. Saçlarınızı Ilık Su İle Durulamayı Kesinlikle İhmal etmeyin …

Saçlarımızı durulama aşamasında  ne çok sıcak ne de çok soğuk sular tercih edin. Saç diplerine zarar vermemek adına ılık su kullanmak en doğru tercihlerden biri olacaktır. Aksi takdirde saçlarınıza kısa zaman sonra veda edebilirsiniz ve baş ağrıları ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldir.

  1. Stres Saçlarınıza Çok Ama Çok Zarar Verir

Birçogumzu saçı ile ilgili yaşadığınız sorunlar genellikle günlük yaşamdaki yaşanan kişisel sorunların stres olarak yansımasından kaynaklanmaktadır. Özleikle insanlar strese girdiğinzde bundan saç diplerimiz de etklenebiliyor ve saç dökülmesi gibi sorunlarla karşılaşırız. Bu sebeple saç bakımında doğal saç bakım yollarının dışında stresten de uzak durmamız saçlarımızın gelecegi açısından çok hayati önem taşır.

  1. Saç Maskeleri Uygulamaları …

Bir çogumuz yüz maskelerini duymuştur fakat saç maskelerini duyan kişi sayısı parmakla sayılacak kadar azdır. Bunun en önemli sebebi saç bakımı konusuna yeteri kadar önem vermememizden kaynaklanmaktadır. Saç diplerimizi dinlendirecek ve besleyecek olan saç maskelerini edinmeniz saç bakımı ve saç saglıgı açısından çok önemlidir.

Sitemiz sizlere saça dair en güncel bilgileri veremye çalışıyoruz ,Türkiye Saç ekimi olarak saçlarınızı kaybetmeden evvel elinizden geldigince saç bakımına özen göstermenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir