Tarifeye Ek Cep Telefonu Alma

By | Ağustos 5, 2016

Bazı yasal düzenlemeler sonucunda birtakım ürünlerde kredi kartına taksitli alışverişin önü kapatıldı. Önü kapatılan ürünlerin en başında da cep telefonları geldi. Eskiden alım gücü az olan kişiler kredi kartına taksit ile cep telefonu alıp yavaş yavaş ödüyordu. Ancak şuanda ne yazık ki böyle bir şansları yok. Kredi kartına cep telefonu satın alamayan kişiler için yeni bir ışık olarak operatörler konuya el attı ve tarifeye eki faturaya ek taksitli cep telefonu satışına başladı. Telefon almak isteyen ve bunu taksitle yapmak isteyen kişiler kullandıkları operatörün sunduğu cihazlar ve kampanyalardan kendine uygun olanı alarak telefonlarına kavuştu. Tarifeye ek cep telefonu almak istiyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır:

  • Taahhüt süresi: Cep telefonu alırsanız kaç yıl süre ile ödeyeceğinize mutlaka dikkat etmelisiniz. Aylık taksit tutarı uygun olan ancak taksit sayısı fazla olan telefonları almaktan mutlaka uzak durun. Farkında olmadan bir telefona gerçek değerinin iki katı para dahi ödeyebilirsiniz. Bu nedenden dolayı mutlaka ama mutlaka kaç yıl boyunca taksit ödeyeceğinizi kontrol edin.Tarifeye ek cep telefonu, cep telefonu almak, taksitli cep telefonu
  • Tarifeye dikkat edin: Satın alacağınız telefonu alma şartlarını gözden geçirin. Mutlak bir şart olarak x tarifesine geçmeniz gerekiyor denilirse mutlaka o tarife hakkındaki tüm detayları öğrenin. Aylık tarife ücreti ne kadar, bu tarifenin üzerine telefon için ne kadar para ödeyeceksiniz vb. gibi durumlara mutlaka göz atın. Satın alacağınız tarifenin tutarı fazla, telefonun aylık taksit tutarı az olabilir. Bu tamamen psikolojik fiyatlandırma taktiğidir. Telefonun parasını tarifeye yaptığınız ödemeden operatörünüz kat be kat almaya çalışıyor olabilir. Bu nedenden dolayı tarifenize ve cihaza ödeyeceğiniz tutarları ayrı ayrı hesaplayarak taksit süresi boyunca ödeyeceğiniz toplam parayı hesaplayın.
  • Zam olup olmama durumuna dikkat edin: Seçtiğiniz cihazın ve tarifenin sözleşmeniz süresince aynı tutarda kalıp kalmayacağını mutlaka sorun. Eğer ilerleyen yıllarda ödeyeceğiniz tutarda küçük bir artış olabilir gibi alengirli cümleler duyuyorsanız tarifeyi ve cihazı almaktan vazgeçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir