Tesettür Giyim Tarzının Diğer Giyim Tarzlarından Farkı Nedir?

By | Aralık 24, 2016

Tesettür giyimTesettür giyim, tesettürlü bayanlar için tasarlanan kıyafetlerden oluşmaktadır. Bir on yıl öncesine gittiğimiz zaman tesettürlü bayanlar için herhangi bir özel mağaza yoktu. Dolayısıyla tesettürlü bayanlar da normal mağazalardan kendilerine uygun kıyafetler bulmaya çalışıyorlardı.

Günümüzde tesettür giyim mağazalarında birçok alternatif ve birçok farklı model bulunmaktadır. Tesettürlü bayanlar da artık kendilerine uygun, istedikleri gibi kıyafetler almanın keyfini yaşayabilmektedir.

Diğer giyim tarzları ile tesettür giyim tarzı arasında aslında çok bariz farklılıklar yoktur. Yani tesettürlü bayanlara diğer giyim tarzları hitap etmese de tesettürlü olmayan bayanlar bir tesettür kıyafet mağazasından pekâlâ alışveriş yapabilir.

Tesettür giyim mağazalarında satılan kıyafetleri incelemek gerekirse tesettür kıyafetlerin diğer kıyafetlerden şu özelliklerle ayrıldığını söylemek mümkündür:

  • Tesettür kıyafet mağazalarında tesettürlü bayanlar için özel olarak tasarlanmış kıyafetler satılmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu kıyafetler tesettürlü olmayan bayanlar tarafından tercih edilmektedir.
  • Tesettür kıyafetler diğer kıyafetlere göre daha rahattır. Yani sımsıkı bluzların ve kot pantolonların içinde sıkışmak yerine daha rahat kıyafetler giymek istiyorsanız illa ki tesettürlü olmanız gerekmiyor. Rahat kıyafet giymek istiyorsanız bir tesettür kıyafet mağazasına gitmeniz yeterli olacaktır.
  • Tesettür giyim, tesettür giyim mağazaları, tesettür giyim tarzıTesettür giyim mağazalarında satılan kıyafetler diğer mağazalarda satılan kıyafetlere göre daha dökümlü ve daha geniştir. Yani tesettürlü bir bayanın rahat bir şekilde hareket edebilmesi için her şey düşünülmüştür.
  • Tesettür kıyafet mağazalarında satılan etekler ve bluzlar diğer mağazalarda satılanlara göre daha uzundur. Bu da yine tesettürlü bayanların rahatlığı için düşünülmüş bir durumdur.

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılabileceği üzere aslında tesettür kıyafetlerle normal kıyafetler arasında çok fazla bir fark bulunmamaktadır. Aslında bu giyim tarzları arasındaki en bariz fark, tesettürlü bayanların diğer giyim tarzlarını istedikleri şekilde giyememesidir. Tesettür kıyafet mağazalarında satılan kıyafetler tesettürlü bayanlara hitap etmektedir ama diğer giyim mağazalarında satılan kıyafetler tesettürlü bayanlar için uygun değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir