Tesettürlü Elbise İle Şal Nasıl Kombin Edilir?

By | Nisan 16, 2018

Şık bir kıyafet giymek için her parçanın birbiri ile uyumlu olması gerekir. Bu nedenle kullandığınız kıyafet modellerinden seçtiğiniz takılara, kullandığınız eşarp ya da şallardan ayakkabıya varana dek her parçayı dikkatli seçmeniz ve özen göstermenizde yarar vardır. Ayrıca günlük yaşamda kullanabileceğiniz kombinler ile özel zamanlarda kullanabileceğiniz kombinlerin de birbirinden farklı olması gerekir. Farklı dokulara sahip olan ürünler ortak kullanım imkanı sunabilse de şık bir kombin için yerine ve duruma uygun parçalardan yararlanmak her zaman şık ve ideal bir görüntü sunar. Bu anlamda tıpkı kıyafetler gibi şallar da duruma ve yere göre farklı modeller sunabilmektedir. Eğer uygun seçimleri yaparsanız hem şık hem de zarif bir görüntü oluşturabilirsiniz.şal kombini yapma, tesettür giyimde şal kombini, tesettürlü bayanlar için şal kombini

Tesettür Şal Kombinin de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbette tesettür kullanımının amacı şık görünmek değildir. Ancak şık görünmek her kadının istediği ve kendini iyi hissettiği bir harekettir. Birçok kadın sadece kendine güzel görünmek için, kendini iyi hissetmek ve motive olmak için kıyafetlerinize özen gösterir. Bu nedenle kendinize özen göstermenin ilk yolu kıyafet seçimlerinize özen göstermeniz de olabilir. Kullanacağınız kıyafetler sade bile olsa seçtiğiniz bir şal sizi daha farklı bir hale getirebilir. Bu nedenle hem zevklerinizi öne çıkarmak için hem de kendinizi daha güzel hissetmek için rengarenk şal modellerinden yararlanabilirsiniz. Tesettürde şal ile kombin yapma tarzınızı ortaya koymak için en iyi yollardan bir tanesidir.

Günümüzde her yaştan kadın için şal kullanımı ideal bir seçimdir. Farklı dokulara sahip olan kumaşlar her yaşa hitap eden modeller sunduğu gibi aynı zamanda zamanına ve mevsimine göre seçimler yapmanızı da kolay hale getirir. Bu anlamda kullanabileceğiniz modelleri seçerken de zamana göre seçim yapabilirsiniz. Tesettür giyimde şal kullanımı için kıyafetlerinizi göz önüne alabilirsiniz. Genelde her kadının bir giyim tarzı vardır. Bazı bayanlar daha dikkat çeken şekilde giyinmeyi severken bazıları daha sade giyinmeyi tercih eder. Buna göre tarzınıza uygun modelleri bulmadan önce ne tür kıyafetleriniz olduğunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğer daha çok spor kıyafetler kullanmayı seviyorsanız pamuklu kumaşlardan hazırlanan modelleri deneyebilirsiniz örneğin.

Giyim tarzınız kullanabileceğiniz modelleri bulmanızı kolay hale getirir. Birçok farklı şal modeli kafanızın karışmasına neden olabilir. Lazer kesimler, sade modeller, üzeri işlemeli ya da simli modelleri, saten ve ipek karışımlı modeller, hazır şal modelleri gibi binlerce farklı modelde ve renkte ürün bulmanız mümkün. Eğer kıyafetlerinizi düşünerek seçim yaparsanız hem hazırlanırken hangi şalı takacağınızı bulmanız daha kolay olur hem de kombin yaparken daha şık seçimler yapabilirsiniz. Kıyafetlerinizdeki tarz kullanabileceğiniz modelleri bulmanız konusunda size yardımcı olacak ilk adımdır. Bunun dışında elbette kıyafetlerinizdeki renk yoğunluğu da önemli. İdeal bir kombin için renk uyumuna dikkat etmek gerekir. Bu anlamda kıyafetlerinizle hangi renk şal kullanabileceğinizi de düşünerek seçim yapabilirsiniz.

Gardırobunuzda daha çok elbise modelleri yer alıyorsa şal seçiminiz daha kolay hale gelebilir. Elbiselerle şal kullanımı hem şık hem de her ortamda kullanabileceğiniz kombinlerdir. Ayrıca özel günlerde olduğu kadar günlük yaşamda da elbise kullanımı yaygın hale gelen durumlardan bir tanesidir. Bu nedenle tesettür elbise üstünde şal kullanma her yaştan bayan için ideal bir seçimdir. Elbisenizdeki renkler ve desenler kullanabileceğiniz modelleri görmenizi sağlar. Eğer tek renk bir kıyafet kullanıyorsanız daha hareketli bir görüntüye sahip olan şalları takabilirsiniz. Bunun tam tersi de mümkün. Eğer desenli ya da model olarak hareketli bir elbise kullanıyorsanız şalınız daha sade ya da tek renk bir model olabilir

Abiye elbise kullanımında şal seçimi daha farklı bir konudur. Genelde şal modelleri tek renk, desenli, şifon, ipek gibi farklı özelliklere sahip olan modeller içerirler. Günlük yaşamda özellikle pratik olması nedeni ile şallar kullanılabilmektedir. Ancak abiye elbiselerde de hem farklı bağlama tekniklerinden yararlanılması hem de şık bir seçim yapılması kıyafetin tam anlamıyla kombinlenmesini sağlar. Kullanabileceğiniz tesettür elbise ile şal uyumu için kıyafetinize hangi model şalın yakışacağınızı düşünerek elbise seçimi yapabilirsiniz. Eğer kombin yapmanız çok zor oluyorsa tek renkleri kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Kıyafetinizin modeli ne kadar hareketli üzerinde nasıl bir şal güzel durabilir gözünüzde canlandırarak uygun tasarımları bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir