USB Gizli Kameralar İle Gizli Saklı Kalmıyor

By | Ağustos 21, 2016

Kameralar son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile çok küçük boyutlara indirgenmiştir. Kamera boyutlarının bu kadar küçük duruma gelmesi zamanla kameraların kullanım amaçlarını da değiştirmiştir. Önceleri kameralar sadece legal görüntülemeler yapılmak için kullanılırken günümüzde illegal görüntüleme yapmak için de kullanılmaya başlanmıştır. İllegal amaçlı olarak kullanılan kameralar arasında yer alan USB gizli kameralar oldukça fazla ilgi görmekte ve kullanıcılarına birçok kolaylık sağlamaktadır.usb gizli kamera, gizli kamera, usb kamera

Küçük boyutları ve USB belleğe benzerliği sebebiyle bu tür kameralar dışarıdan bakıldığında herhangi bir USB bellek gibi görünmekte ve kullanıcının işini kolaylaştırmaktadır. USB gizli kameralar ağırlık açısından uygun olduklarından taşınması kullanımı esnasında da kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Kendi hafıza kapasitesi bulunan ve hafıza kartı ile çalışan olmak üzere USB gizli kamaraların iki farklı çeşidi bulunmaktadır. USB gizli kameraların hafıza kartı ile çalışan modelleri daha işlevseldir. Bu sebeple USB gizli kamera alacaksanız mutlaka hafıza kartı ile çalışan modelleri tercih etmenizi öneririz.

USB gizli kameraların görüntü kaliteleri oldukça yüksektir. Normal bir kamera gibi fotoğraf ve video çekebilen bu kameraların özellikle video çözünürlüğü çok iyidir. Fotoğraf çekimi yapıldığında USB gizli kameraların boyutlarının küçük olması ve fazla sarsılması sebebiyle görüntü bazen bulanık olabilmektedir. Bulanık olmayan fotoğraflar çekmek istiyorsanız USB kameranızı fazla sarsmadan fotoğraf çekme düğmesine basmanız gerekmektedir. Video çekerken ise USB gizli kameranızı ani hareketler ile sarsmak yerine yavaş hareketler ile kullanın. Bu şekilde video çekerseniz çektiğiniz videonun görüntü kalitesi daha iyi olacak ve sarsılmaya bağlı olarak oluşan görüntü kayması önlenmiş olacaktır. Hatırlatmak isteriz ki USB gizli kamera ya da farklı bir gizli kamera ile çekeceğiniz gizli görüntüleri ahlak dışı sebepler için kullanmanız ya da şantaj gibi yöntemlerde koz olarak kullanmanız yasal değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir