Uzun Elbise Tercihlerinde Düşülen Yanılgılar

By | Aralık 8, 2018

Yaz ve kış olması fark etmeksizin her mevsim rahatlıkla kullanılabilen uzun abiyeler, abiye seçimi yaparken bayanların giyip giymemek konusunda kararsız kaldıkları parçaların başında geliyor. Kimi bayanlar uzun abiyeyle fazla gösterişli olacaklarını düşünürken, kimileri de boy avantajının mutlaka olması gerektiğini savunuyor. Uzun abiyeler, genellikle doğum günü, kokteyl, özel davet gibi daha basit etkinliklerde tercih edilmeyip, düğün, nişan, mezuniyet veya galalarda daha sık kullanılıyor. Her zaman dudak uçuklatmasa da, uzun abiye fiyatları kısa elbiselere oranla biraz daha yüksek. Bu rakamı ortalama bir aralıkta sabitlemek mümkün.uzun elbise seçimi, uzun elbise seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Uzun boylu bayanların gönül rahatlığıyla tercih ettiği uzun etekler, sanıldığı gibi kısa boylu, minyon bayanlar için kâbus değiller. Üzerinde rahat durabileceğiniz bir topuk boyuyla desteklediğiniz taktirde, boyunuz kısa olsa da uzun abiyeyle hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Hatta olduğunuzdan daha uzun görünmüş olursunuz. Özellikle hafif toplu ve fazlalıkları olduğunu düşünen bayanlar, siyah renkteki uzun abiyeler ile illüzyon yaratabilirler. Yeter ki kendinizi içinde rahat hissettiğiniz, yürürken zorlanmadığınız, özgüveninizi ve enerjinizi tırmandıran bir model seçebilin.

Sırt ve bacak dekoltesi, derin yırtmaçlar, uzun abiyelerde sıklıkla tercih edilen cüretkâr detaylar arasında yer alıyor. Ancak aşırıya kaçması durumunda kişiyi bayağı bir görüntüye kavuşturma tehlikesi de taşıyor. Giydiğimiz her kıyafeti, vücudumuza uygun seçmemiz gerekirken, uzun abiye gibi iddialı bir parça için bu kuralın altının kalınca çizilmesi gerekiyor. Birkaç tüyo verecek olursak; omuzlarınızı geniş göstermek için vatka tercih edebilir, beliniz inceyse belinizi ortaya çıkartacak modellere yönelebilir, göbek bölgenizden rahatsızsanız bel hizasından itibaren genişleyen etekli modelleri deneyebilirsiniz. Göğüs kısmınız genişse straplez ve göğüs bölümü fırfırlı, drapeli elbiselerden kaçınabilir, vücudunuza güveniyor olsanız da bir korseyle çok daha güzel bir hâle bürünebilirsiniz. Uygun ayakkabı ve çantayı seçmek de bu işin olmazsa olmazı. Kimi markaların bir paket şeklinde elbisenin yanında sundukları ayakkabı ve çanta, uzun abiye fiyatları açısından bir avantajdır. Birden fazla ürün alınca indirim yaptırabileceğiniz gibi, kombinleme derdinden de kurtulmuş olursunuz. Saçınızı ve makyajınızı da abartmadan, sizi doğal bir güzelliğe kavuşturacak şekilde uyguladıktan sonra, uygun meblağlar ile mükemmel olmamanız için hiçbir sebep yok diyebliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir