Vücuda Göre Giyinmek: Vücuda Göre Elbise Modelleri

By | Ocak 22, 2021

Gece kıyafetini katılacağınız davete göre nasıl seçmeni gerektiğine karar vermediyseniz size yardımcı olabilecek birkaç öneride bulanabiliriz. Vücut şekline uygun kıyafet seçimi en önemli noktalardan birisidir, diğeri ise ten renginize uygun renk seçimidir. Gecenin en şıkları arasında olmak için bu iki olmazsa olmazı yerine getirmelisiniz.

Eğer giyiminizi proporsiyonunuzu bilerek giyinirseniz ve bazı şeyleri sadece moda olduğu için seçmek yerine bilinçli tercihler yaparsanız doğru seçime mutlaka ulaşırsınız.vücut tipine göre giyinmek, vücut tipine göre nasıl giyinilir

Vücuda Göre Giyinmek: Vücuda Göre Elbise Modelleri

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli? Bu vücut tipinin dolgun göğüs, ince bel ve iri kalçalar en belirgin özellikleridir. Vücudunuz eğer bu vücut tipindeyse belinizin inceliğini vurgulayan vücudunuza oturan elbiseler ya da basene kadar oturup aşağı doğru uçuşan elbiseler sizi mükemmel gösterecektir. Ancak bu tarz bir kıyafet seçtiyseniz düz renklileri, büyük desenler yerine tercih etmelisiniz. Aksi takdirde bedeniniz olduğundan daha büyük görünebilir.

Bluz ve gömlek seçiminde ise bele doğru daralan bluz ve gömlekler tercih edilebilir. Belin inceliğini gösteren kıyafetler daha çok yakışacaktır.  Bel kısmı bol üstlükler sizi hamile gibi gösterebilir, kaçınmanızda fayda var. Renk olarak da düz renklerden şaşmayın, çünkü fazlalıklarınızı kapatırlar…

Eğer uzun, şifon tunikleri seviyorsanız, belinize takacağınız bir kemer kombini ile yine belinizi ön plana çıkartabilirsiniz.

Armut Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli? Armut tipi vücutların küçük göğüs kafesi, Dr omuzlar, iri kalçalar ve dolgun üst bacaklar en belirgin özelliklerindendir. Eğer vücudunuz bu tipe sahipse üst bedeni daha geniş alt kısmı da daha ince gösterecek tarzda kıyafet seçmek gerekir. basenden sonra bollaşan ve üst tarafı oturan kıyafetler bu vücut tipine uygundur.vücut tipine göre giyinmek Sizde, üst bedeni drapeli altı da uçuşan şifon elbiseler çok güzel duracaktır.

Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli? Dikdörtgen vücut tipinin geniş omuzlar, normal ya da iri göğüsler, belirgin olmayan düz bir bel, dar kalçalar ve uzun bacaklar en belirgin özelliklerindendir. Bu vücut görünümü atletiktir. Dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar straplez ya da askılı modeller sizin için ideal olacaktır. Çeşitli süslemelerin elbisenizde olmasını istiyorsanız zaten omuzlar geniş olduğu için daha da üst kısmı genişletecek detaylardan uzak durmak gerekir. alt kısımlarda süslemeleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Elma Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli? Geniş omuzlar, kısa kalın boyun, geniş göğüs kafesi, dar kalçalar gibi özellikler elma vücut tipine aittir. Boynunuzu daha ince ve uzun gösterebileceğiniz türde derin v yaka kıyafetler tercih edebilirsiniz. Yaka kısmı süslemelerden uzak, boyun bölgesini açıkta bırakan kıyafetler boynunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir