Yaz Aylarında Serinleme Yolları

By | Haziran 26, 2016

Yaz sıcakları bunaltıcı olmaya devam ediyor. Bu yaz serinlemek için daha fazla şeye ihtiyacımız olacak gibi duruyor. Çünkü bu yıl hava sıcaklıkları geçen yıla göre çok daha fazla olacak. Siz de sıcaktan bunaldıysanız ve serinlemek için farklı yollar arıyorsanız şu yöntemlerin size uygun olanlarını deneyebilirsiniz.Yazda serinleme, serinleme yolları, yaz sıcaklarında serinleme

  • Klima ile serinleme: Klima fiyatları ülkemizde oldukça ucuzladı. Evinizin salonuna taktıracağınız bir klima sayesinde yaz sıcaklarından kurtulabilirsiniz. Birçok kişi klimaların fazla enerji tükettiğini belirterek kullanmaktan kaçınmaktadır. Oysa yeni teknolojiye sahip klimalar artık bir ampul kadar enerji tüketmektedir. Üstelik yaz-kış demeden kullanılabilecek bir ürün olması da klimayı kullanışlı bir hale getirmektedir.
  • Vantilatör ile serinleme: En eski yöntemlerden bir tanesi de vantilatörlerdir. Son yıllarda biraz daha geliştirilen vantilatörler klimaya nazaran daha ucuzdur. Ancak ne yazık ki klima kadar yeterli bir cihaz değildir. Çünkü klima dışarıdan aldığı havayı soğutarak ortama aktarıyorken vantilatörler ortamdaki havayı dolaşıma sokmaktadır. Soğukluk hissi yaratan vantilatörler aslında soğuk havayı içeri vermiyor sadece hava dolaşımından dolayı meydana gelen soğukluk hissinin oluşmasını sağlıyorlardır.
  • Havuz ile serinleme: Yaşadığınız bölgede açık veya kapalı yüzme havuzu var ise yazın sıcağını yüzerek ardınızda bırakabilirsiniz. Günlük giriş ücreti bulunan havuzlara her gün gitme imkanınız olmayabilir. Ancak birkaç günde bir giderek de biraz da olsa serinleyebilirsiniz.
  • Deniz ile serinleme: Hava ne kadar sıcak olursa olsun deniz suyu daima serindir. Denizde yüzerek hem spor yapmış hem de serinlemiş olursunuz. Yaşadığınız bölgede bulunan sahile giderek gönlünüz ne kadar istiyorsa o kadar süre yüzebilirsiniz. Denizlere giriş için ücret alınmadığından ne zaman canınız isterse kullanabilirsiniz. Uzaktan gelip de denizde serinleyecekseniz ancak biraz para harcamanız gerekebilir. Yazlık kiralayabilir ya da çadır kurabilirsiniz. Çadır kurarak çok çok ucuza tatil yapabilirsiniz.
  • Yaylaya Çıkarak Serinleme: Karadeniz gibi güzel bir memlekette yaşıyorsanız yaylaya çıkarak rüzgar ile serinleyebilirsiniz. Yaylada da yine çadır kurabilir veya kiralık bir yer bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir