Yazın En Büyük Derdi Sivrisineklerle Savaşma Yolları

By | Haziran 11, 2016

Yaz geldi, sıcaklar kendini iyice hissettirmeye başladı. Ancak tek sorun sıcakların kendini hissettirmesi değil. Hemen hemen herkesin başına bela olan sivrisinekler de büyük bir sorun. Biraz sıcaktan bunalınca pencereyi açsanız hemen içeriye kaçan sivrisinekler, evinizde barındıkları yetmiyormuş gibi bir de sokmaya başlarlar. Sivrisineklerin soktuğu yer balon gibi şişer ve dayanılmaz bir kaçıntı hissi verir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için bazı önlemler alabilirsiniz. Sivri sineklerin gazabından korunmak için şunları yapabilirsiniz.Sineklerle mücadele, yaz belası sivrisinekler, sivrisinek sokması

  • Elektronik kovucular kullanabilirsiniz: Marketlerde kolayca bulabileceğiniz sivri sinek kovar elektronik cihazlardan satın alabilirsiniz. Bu cihazların yaydıkları manyetik enerji sineklerin evden uzak durmasını sağlar. Böylece pencereniz ardına kadar açık dahi olsa sineksiz bir gece geçirebilirsiniz.
  • Elektronik ızgara kullanabilirsiniz: Evinize giren sineklerin size ulaşmadan yok olup gitmesini istiyorsanız pencerenizin hemen dışına veya iç kısmına sineklerin dikkatini çekip onları elektrik ile öldüren cihazlardan koyabilirsiniz. Sineklerin bu cihazların cezp edici ışığına doğru uçar ve çarpılarak ölürler.
  • Sinek ilacı kullanabilirsiniz: Adı her ne kadar ilaç olsa da sinekleri öldüren bu spreyler bir geçici çözüm olarak tercih edilebilir. Hangi insan evladı sinekleri öldüren zehre ilaç demiş bilmiyoruz ancak bildiğimiz tek bir şey var o da bu zehirlerin sineklerin baş düşmanı olduğu. Sakın ola kendiniz içerideyken odaya sinek ilacı (spreyi) sıkıp uyumayın. İçerisini ilaçlayın ve kendiniz dışarıda birkaç saat hava alın. Sonrasında ilaçladığınız ortamı kullanabilirsiniz.
  • Sinek kovan losyonlardan kullanabilirsiniz: Açık havada bulunmanız gerekiyor ve sivri sineklerin sokmalarına maruz kalıyorsanız mutlaka sinek kovan losyonlardan kullanın. Vücudunuzun açıkta kalan kısımlarına losyonu sürdüğünüzde teninize konan sinekler sokmadan uçup gidecektir.
  • Kaşıntınız varsa buz iyi gelir: Sinek sokmalarına mağruz kaldıysanız ve her yeriniz şiştiyse ısırıkların üstüne buz uygulayın. Buz sinek sokmalarının olduğu yere konulduğunda acıyı ve ateşi alacak, rahatlama sağlayacaktır. Özellikle çocuklarınızı sinek soktuysa buz uygulayın ve buzun üstüne yağlı vücut bakım kremlerinden sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir