Yeni Nesil Estetik Operasyonlar

By | Aralık 13, 2018

Ülkemizde ve tüm dünyada tıbbın teknoloji ile paralel bir şekilde gelişmesi ve ilerlemesi sayesinde başta estetik operasyonlar olmak üzere birçok tıbbı müdahalede kolaylıklar oluşturulmaktadır. Eskiden saatler süren operasyonlar bu kolaylıklar ve gelişmeler sayesinde sadece birkaç saat sürmekte ve iyileşme süreci de doğru yöntemler ile desteklenerek oldukça kısa tutulmaktadır. Bu çerçevede sahip olduğu göğüs ölçüsünden memnun olmayan kişiler için meme büyütme ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler ile ilgili bu yazıyı hazırlamış bulunmaktayız.estetik operasyonlardaki gelişmeler, meme büyütme estetiği, meme büyütme ameliyatı

Ameliyat öncesi ve hazırlığı

Her cerrahi operasyon öncesinde operasyonu geçirecek kişiler için gerekli tıbbi ve geçmiş bilgiler edinilmelidir. Bu çerçevede uzman plastik cerrahlar tarafından birkaç tahlil ve tıbbi geçmiş incelemesi ameliyat öncesi şarttır. Tahliller sonucunda herhangi bir engeli bulunmayan kişiler ailelerinde kanser hastalığı geçirmiş olan kişiler hakkında ve yakın zamanda doğum yapma ihtimalleri hakkında uzman doktorlarını bilgilendirmelidir. Nitekim doğum sonrasında en az 1 yıl boyunca bu ameliyatın yapılması uygun bulunmamaktadır. Halk arasında yaygın bir inanış olan meme büyütme ameliyatı olan kişilerin süt bezlerinin çalışmaması durumu tamamen yalandır. Herhangi bir komplikasyon olmaması hâlinde meme büyütme ameliyatı olan bayanlar doğum sonrasında hiçbir olumsuzluk ile karşılaşmadan emzirme dönemlerini yaşayabilmektedir. Bununla birlikte ameliyat sonrasında da bayanların kendilerini ciddi anlamda koruması gerekmektedir. Özellikle ilk bir hafta ağır şeyler taşımak, bir yere uzanmaya çalışmak ya da ütü yapmak gibi eylemler kesinlikle yasaktır.

Tam iyileşme süreci

Meme büyütme ameliyatı sonrasında meme bölgesine yerleştirilen silikon ilgili bölgeye uyum sürecine başlamış olacaktır. Bu süreç yaklaşık bir yıl sürer, bu süre içerisinde bayanların zaman zaman göğüs bölgesinde sızlama ya da hissizlik gibi durumlar ile karşı karşıya kalması olağandır. Bayanların iyileşme süreci içerisinde ve sonrasında göğüs bölgelerine sert darbeler almamaya kesinlikle dikkat etmesi gerekmektedir. Genellikle koltuk altında oluşturulan kesik ile yerleştirilen silikonlar sayesinde kesik bölgenizin gözle görülmeyen bölgelerde olması da büyük bir avantajdır. 6. aydan sonra yara izinin büyük oranda silineceği meme büyütme ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler uzman doktorunuz tarafından sizinle paylaşılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir