Yüz gerdirme nedir?

By | Kasım 19, 2018

Her insan gençliğinde olduğu gibi yaşlandığı zaman da genç gözükmek yüzünün sarkmamasını yüz hatlarında kalın çizgilerin mümkün olduğu sürece az veya olmamasını ister. Lakin bu yaşam gereği pek mümkün olmamaktır. Bunun çaresi olarak gösterilen yüz gerdirme ameliyatları ortaya çıkmıştır. Bu ameliyatlar kalıcı bir çözüm olmasa da geçici olarak herkes için bir çare olmuştur ama yüz gerdirme hakkında önceden bilinçli olunması gerekmektedir. Bunun için bu ameliyatı yaptırmadan önce bu işin uzmanlarına danışmak ve olabildiğince doğru bilgiler alınması gerekmektedir. Yapılacak olan işlemlerin geri dönüşü olmadığı için uzaman kişilerin her anlamda tam donanımlı olmaları gerekmektedir.yüz gerdirme, yüz nasıl gerilir, yüz germe ile genç kalma

Yüz germe çeşitleri;

Günümüzde Yüz gerdirme hakkında en temel olarak bilmemiz gerek bilgi 2 çeşit yüz germe ameliyatı olduğunu bilmemizdir. Birincisi klasik yüz germe ameliyatı ve orta yüz germe ameliyatıdır. Gerdirme hakkında hiçbir bilgimiz olmadığında veya çok kısıtlı bilgimizin olması bizim çok daha yanlış sonuçlarla karşılamamız kaçınılmaz bir son olacaktır. Klasik yüz gerdirme ameliyatı açıklamak gerekirse çok uzun yıllarıdır yapılan estetik cerrahi bir operasyondur. Klasik yüz germe ameliyatı favori bölgesinden başlayarak kulak önü ve kulak arkası kıvrımları boyunca ilerleyen ve kesi ile gerçekleştirilen estetik bir cerrahi operasyondur. Bu ameliyatta yanak ve boyun cildi alttaki dokulardan serbestleştirilerek ve cilt altındaki sarkmış durumda olan yumuşak dokular toparlanarak boyun ve yanak bölgelerindeki yaşlanma ile gelişen deformiteler klasik yüz germe ameliyatları ile giderilmiş olur.

Orta yüz germe ameliyatı ise nispeten daha yeni estetik bir cerrahi operasyondur. Orta yüz germe ameliyatı genellikle gözaltı kıvrımları ve dudak-burun kenarlarındaki yaşlılık belirtilerinin giderilmesi için yapılan yüz gençleştirme yöntemidir. Klasik yüz germe ameliyatına göre tamamen daha farklı teknikle yapılan estetik cerrahi bir ameliyattır.

Yüz germe ameliyatı sonrası;

Yüz kıvrımlarının ve yüz hatlarının genç görünüm sağlaması için yapılan yüz germe ameliyatlarında estetik cerrah ne kadar izlerin kolay fark edilmeyecek yerlerde olmasını sağlamaya çalışsa da, operasyonların ardından çıkacak olan izler kaçınılmazdır. Bu izler solarak ten rengini alacağından dolayı iyileşmenin tamamlanmasından sonra kolay fark edilmeyecektir.

Yüz germe ameliyatının en fazla fark edileceği bölge kulak arkası olacaktır, ama bu bölge de saçlar yardımıyla kolaylıkla kapatabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir